Chlamydie


Nákaza chlamydiovými mikroorganismy je v současnosti po AIDS dalším závažným celosvětovým zdravotním problémem. Onemocnění existuje ve dvou formách, a to skryté a aktivní.

Mikroorganismy chlamydií parazitují uvnitř buněk a napadají nejen pohlavní orgány, což je všeobecně známo, ale způsobují i oční alergie, infekce močového ústrojí, prostaty nebo horních cest dýchacích, způsobují poruchu štítné žlázy, poškozují klouby, srdce a mozek.

Chlamydiemi je možné se nakazit i při chráněném pohlavním styku.

Nebezpečí chlamydií spočívá hlavně v jejich skrytém působení, jelikož většina infekcí je často dlouho bezpříznaková. Bývá odhalena buď náhodně nebo při preventivních prohlídkách.

Je-li infekce neléčena, může ve II. a III. stupni způsobit neplodnost, předčasné stárnutí, poruchy psychického a pohybového aparátu a jiné poškození životně důležitých orgánů.

V akutní fázi léčby se doporučuje podávat antibiotika II. generace, i když během kúry antibiotiky nemusí dojít k úplnému zničení chlamydií. Léčba se musí často kombinovat i s dalšími druhy speciálních léků, které zesilují efekt souběžně podávaných antibiotik.


REKLAMA
Správa uživatelů
(účet na www.nasemimi.cz)
porodnice dělící čára
Najdi si kámošku
(seznamka pro maminky a těhulky)
porodnice dělící čára
Naše porodnice - přehled porodnic v celé České republice, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu)
porodnice dělící čára
Dětský bazar Našemimi
porodnice dělící čára
porodnice dělící čára
REKLAMA
porodnice dělící čára
Trápí Vás kvasinky a kandididózy?

www.nasemimi.cz
mimi bazar Naše mimi
dětský bazar a aukce s oblečením, hračkami, kočárky pro panenky, kočárky, autosedačkami a dalšími potřebami pro miminka a dospívající děti.